O Blogu

Cześć! Dobrze Cię widzieć! Cieszę się, że udało Ci się tutaj trafić.

O mnie

Mam na imię Piotr i mam 25 lat. Skończyłem 5-letnie studia na politechnice poznańskiej. Studia inżynierskie robiłem na kierunku Automatyka i Robotyka. Dopiero na studiach magisterskich poszedłem na Informatykę o specjalności Technologia przetwarzania danych. Programuje już od dobrych paru lat i oprócz doświadczenia studenckiego, nabrałem również już kilkuletnie komercyjne doświadczenie (pracowałem w kilku firmach). Obecnie pracuje na stanowisku Java FullStack Developer, gdzie głównie wykorzystujemy Jave, Springa i Angulara.

O blogu

Cel

Jako główny cel bloga obrałem nauczanie programowania skupiając się zarówno na podstawowych jak i bardziej zaawansowanych tematach, tak żeby każdy wchodzący na bloga, niezależnie od obecnego poziomu, znalazł coś dla siebie.

Motyw

Jak jesteś osobą początkującą i chcesz rozpocząć naukę programowania to na start może rodzic Ci się wiele pytań

  • Jak to zrobić?
  • Jaki język programowania wybrać?
  • W jakim stopniu opanować dany język programowania, aby w ogóle starać się o pierwszą pracę?
  • Gdzie znajdę tutorial na temat…
  • Czy programowanie jest dla mnie?

I tak można w nieskończoność. Szukając informacji w Internecie, można natknąć na wiele stron, które opisują tę drogę m.in. strony typu 8 kroków do zastania programistą czy artykuły jak zostać programistą w 20xx, które posiadają dużo tekstu, a tak naprawdę nie posiadają żadnych konkretnych informacji. Uważam, że tego typu artykuły są dobre, ale nie wystarczające. Najczęściej zostawiają po sobie tylko więcej pytań, a co najważniejsze nie potrafią przyszłemu programiście pomóc w przejściu z miejsca A (NIE PROGRAMISTA) do B (PROGRAMISTA).

Oczywiście istnieją kursy lub bootcampy, które pozwalają przejść ten proces, ale zastanówmy się przez chwilę, masz wydać kilka tysięcy na coś, co tak naprawdę nie wiesz, czy jest dla Ciebie? Warto się zastanowić.

Dlatego jednym z celów tego bloga jest pomoc dla początkujących. Chce pokazać jak efektywnie uczyć się programowania i nie pogubić się w tym natłoku informacji. Pokaże Ci jak przejść proces od zerowej wiedzy do pierwszej pracy jako programista.

Natomiast jeśli chodzi o osoby bardziej zaawansowane to chce dla tych osób poruszyć trudniejsze tematy, które postaram się przedstawić, w miarę możliwości, prosty sposób.